Evenimente

Departamentul de Geofizică al  Facultății de Geologie și Geofizică  în colaborare cu LLOYD’S REGISTER – SENERGY (U.K.) anunță prezentarea științifică “Advanced Processing of Borehole Acoustic Waves ” a d-nei Jennifer Market.

Jennifer Market  este un expert internațional de mare valoare în domeniul prelucrării și interpretării datelor acustice înregistrate în sondele de explorare.

Prezentarea va avea loc la Facultatea de Geologie și Geofizică  (sala “Vasile Lazarescu”) în ziua de 27 septembrie 2018 ora 14 cu condiția existenței unui număr suficient de persoane interesate (studenți, masteranzi, doctoranzi, cadre didactice). Aceeasi prezentarea va avea loc în dimineața zilei de 27 septembrie în cadrul OMV Petrom.

Daca sunteti interesați, vă  rugăm să confirmați ferm participarea completand datele dv. de contact in formularul accesat prin linkul urmator.

Lista participanti 27 septembrie 2018

Departamentul Scoala Doctorala de Geologie, Facultatea de Geologie si Geofizica

Va invita la conferinta cu tema:

From conceptual Basin Model to Dynamic Reservoir Model

using

Stratigraphic Forward Modelling

Conferentiaza Cedric Grifitths de la Curtin University | CERIPH · Western Australian School of Mines

19 septembrie 2018, Traian Vuia 6, Amfiteatrul Vasile Lazarescu, ora 17:00

Informatii preliminare:

Director SDG

Daniel SCRADEANU

Pentru confirmarea participarii la eveniment, va rog sa trimteti un mesaj pe adresa daniel.scradeanu@gg.unibuc.ro